Retransmisja z Opery Paryskiej

2024-03-05 10:37

Zapraszamy na kolejne spotkanie z operą, tym razem Puccini i Turandot ze słynną arią Nessun Dorma. Retransmisja kultowej inscenizacji autorstwa Roberta Wilsona prosto z Opéra national de Paris.

Przedstawienia Wilsona to wysmakowane estetycznie obrazy, precyzyjny ruch postaci i niesamowite efekty świetlne. Spektakl Turandot, który obejrzymy, był transmitowany do kin na całym świecie. W międzynarodowej obsadzie śpiewaków (Iréne Theorin jako księżniczka Turandot, Brian Jagde jako książę Kalaf i Ermonela Jaho w roli niewolnicy Liu) znalazł się stale współpracujący z Paryską Operą Narodową polski tenor Maciej Kwaśnikowski. Teraz będzie Pangiem, jednym z trzech ministrów bezwzględnej chińskiej księżniczki Turandot, która ucina głowy pretendentom do jej ręki… Choć opera Pucciniego jest wielkim melodramatem, ma w sobie też elementy komediowe. Należy bowiem pamiętać, że jej libretto oparto na commedii dell’arte Carla Gozziego, włoskiego dramatopisarza, autora baśni, takich jak właśnie Księżniczka Turandot czy Miłość do trzech pomarańczy.

Czas trwania: około 3 godzin (w tym jedna przerwa)

Polskie napisy

Bilety do kupienia w kasie Kina Zdrój oraz w Internecie na stronie