Miejskie Centrum Kultury w Ciechocinku

ul. Żelazna 5, 87-720 Ciechocinek Tu tętni życie, tu jest serce miasta!

Kino Zdroj w Ciechocinku
ciechocinek.pl

Kalendarz wydarzeń

Fotoreportaże

Nasz Facebook

Kino Zdrój w Ciechocinku
Teatr Letni Ciechocinek
Festiwal Folkloru Kujaw

Archiwum galerii

Pracownie

Pracownia Rysunku i Malarstwa - prowadzi prof. dr hab. Paweł Lewandowski - Palle

 • zajęcia odbywają się w piątki od godz.15:30

 • zapisy: 54 234 18 94  lub ciechmck.zapisy@gmail.com

 • opłata miesięczna 250 PLN

Profesor ukończył Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Bydgoszczy. Studiował w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych (obecnie Akademia Sztuk Pięknych) we Wrocławiu, początkowo na Wydziale Ceramiki i Szkła, a od 1975 r. na Wydziale Malarstwa, Grafiki i Rzeźby. Dyplom z wyróżnieniem z zakresu malarstwa sztalugowego i projektowania malarstwa w architekturze i urbanistyce uzyskał w czerwcu 1979 roku w pracowniach profesorów: Zbigniewa Karpińskiego i Mieczysława Zdanowicza. Od 1978 r. jest pracownikiem naukowo-dydaktycznym Katedry Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu, a od 2003 r. Katedry Malarstwa Architektonicznego i Multimediów. Od 2002 roku posiada tytuł naukowy profesora sztuk plastycznych, a od 2004 roku profesora zwyczajnego.

Pracownia Rysunku i Malarstwa od lat przygotowuje dzieci i młodzież w zakresie szeroko pojętej plastyki, technik malarskich. Młodzież uczestnicząca w zajęciach prowadzonych przez prof. Pawła Lewandowskiego-Palle bardzo często z powodzeniem przechodziła proces rekrutacji na Akademię Sztuk Pięknych. Wielu adeptów ukończyło studia wyższe o kierunkach związanych z plastyką i sztuką. Pracownia Rysunku i Malarstwa ma na celu zaawansowane kształcenie dzieci i młodzieży aspirujących do rozwoju i dalszego pozyskiwania wykształcenia na Akademii Sztuk Pięknych. Przewinęło się w przez nią ponad 350 utalentowanych plastycznie młodych ludzi, wśród nich są liczni laureaci nagród krajowych i zagranicznych.

 

Warsztaty plastyczne dla dzieci w wieku 8-12 lat - prowadzi mgr Agnieszka Kraszewska

 • zajęcia odbywają się w środy od godz.16:30

 • zapisy: 54 234 18 94  lub ciechmck.zapisy@gmail.com

 • opłata za kwartał 150 PLN lub za półrocze 300 PLN

Pani Agnieszka Kraszewska to absolwentka ASP i AHE w Łodzi. Posiada ponad 20-letnie doświadczenie zawodowe w pracy plastyka i animatora kultury, które zdobyła pracując w placówkach kultury w Kozienicach i Aleksandrowie Kujawskim.

Podczas warsztatów plastycznych, wprowadza młodych ludzi w kolorową krainę fantazji, ale też w świat kanonów i zasad, które obowiązują w sztuce od wieków. Podopieczni malują, rysują oraz bawią się projektując i wykonując różne ozdoby i formy przestrzenne. Dzieci poznają różne techniki malarskie oraz rękodzielnicze. Oprócz malowania i rysowania, dzieci korzystając ze sprzętu dostępnego w sali plastycznej MCK tworzą dzieła z gliny lub ozdoby metodą filcowania na sucho. Malują nie tylko na kartkach, często sięgają po profesjonalne płótna malarskie, by poczuć się jak prawdziwi artyści malarze.

 

Zajęcia wokalne dla dzieci i młodzieży - prowadzi Sławomir Małecki

 • zajęcia odbywają się w poniedziałki, środy i piątki od godz.15:30

 • zapisy: 54 234 18 94  lub ciechmck.zapisy@gmail.com

 • zajęcia bezpłatne

Muzyk, kompozytor i pedagog. Założyciel, lider i gitarzysta zespołu Zdrowa Woda. Dyrektor artystyczny międzynarodowego festiwalu „Blues bez barier”. Organizator i opiekun artystyczny koncertów z cyklu „Cztery pory roku”. Jest założycielem i prowadzącym zespoły: „Hippo”, „Hitto” , „Przyjaciółki” oraz liczną grupę solistów. Podopieczni czynnie koncertują i osiągają sukcesy festiwalowe w regionie, kraju i zagranicą. Od wielu lat w/w współpracuje z organizatorami festiwali o randze międzynarodowej i ogólnopolskiej w charakterze jurora i warsztatowca. Z zespołem Zdrowa Woda, Jerzym Owsiakiem i Walterem Chełstowskim zainicjował Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Nagrał 11 płyt autorskich.

Podczas zajęć prowadzonych przez Pana Sławomira Małeckiego dzieci i młodzież rozwijają swoje pasje muzyczne. Instruktor nie tylko pomaga rozwijać umiejętności wokalne uczestników zajęć, ale także przygotowuje ich do "obcowania" ze sceną organizując 4 koncerty rocznie w ramach cyklu "Cztery Pory Roku".

 

Pracownia Fotografii dla młodzieży i dorosłych - prowadzi Wojciech Balczewski 

 • zajęcia odbywają się w czwartki od godz.16:00

 • zapisy: 54 234 18 94  lub ciechmck.zapisy@gmail.com

 • opłata za półrocze 200 PLN

Wojciech Balczewski uczestniczył w tworzeniu Włocławskiego i Bałtyckiego Towarzystwa Fotograficznego. Uczestniczy w plenerach, wystawach zbiorowych i indywidualnych na terenie kraju. Przez wiele lat zajmował się fotografią zawodowo, dziś już tylko dla przyjemności. Posiada uprawnienia instruktora fotografii i filmu, mistrzowskie w zawodzie, jest członkiem rzeczywistym Fotoklubu RP z tytułem artysty fotografika.

Podczas zajęć młodzież i dorośli zgłębiają tajniki fotografowania. Uczą się profesjonalnej obsługi aparatu fotograficznego. Uczą się o tym czym jest ekspozycja, przysłona czy czas naświetlania i kiedy właściwie i jak się tego używa. Pod okiem Pana Wojtka poznają zasady kompozycji zdjęć, balansu elementów w kadrze i czym są linie prowadzące. Uczestnicy zajęć poznają świat fotografii zarówno od strony teoretycznej jak i praktycznej. Ćwiczą fotografowanie w plenerze oraz robienie zdjęć portretowych.

 

Warsztaty Kreatywne dla dzieci - prowadzi Anna Idzikowska

 • zajęcia odbywają się w piątki: 

  - grupa młodsza (5-7 lat) piątek godz.15:30-16:30

  - grupa starsza (8-10 lat) piątek godz.17:00-18:00

 • zapisy: 54 234 18 94  lub ciechmck.zapisy@gmail.com

 • opłata za kwartał 150 PLN lub za półrocze 250 PLN

Anna Idzikowska to artysta, plastyk. Pochodzi z Nowego Miasta Lubawskiego, mieszka w Aleksandrowie Kujawskim. Tworzy od 16. roku życia. Na swoim koncie ma kilka wystaw. Stworzyła mini galerię ze swoimi pracami. Zasłynęła pracami plastycznymi wykonanymi rapidografem i tuszem kreślarskim.

Na zajęciach prowadzonych przez Panią Annę Idzikowską dzieci poznają barwny świat technik plastycznych. Malują, rysują, lepią z różnych mas, np. modelina czy glina. Tworzą proste dzieła rękodzielnicze, kleją i wycinają ucząc się przy tym precyzji. Przez zabawę poznają szereg zasad panujących w świecie plastyki.

wróć