Miejskie Centrum Kultury w Ciechocinku

ul. Żelazna 5, 87-720 Ciechocinek Tu tętni życie, tu jest serce miasta!

Kino Zdroj w Ciechocinku
ciechocinek.pl

Kalendarz wydarzeń

Fotoreportaże

Nasz Facebook

Kino Zdrój w Ciechocinku
Teatr Letni Ciechocinek
Festiwal Folkloru Kujaw

Archiwum galerii

Repertuar Kina Zdrój kwiecień

2024-03-27 11:32

Prezentujemy aktualny repertuar do końca kwietnia.

Do zobaczenia przy Żelaznej 5!

17 kwietnia 2024 (środa) 19:00 - Biała Odwaga

19 kwietnia 2024 (piątek) 19:00 - Czerwone Maki

20 kwietnia 2024 (sobota) 19:00 - Czerwone Maki

24 kwietnia 2024 (środa) 15:30 - Sami Swoi. Początek

24 kwietnia 2024 (środa) 18:00 - Sami Swoi. Początek

26 kwietnia 2024 (piątek) 15:30 - Strefa interesów

26 kwietnia 2024 (piątek) 19:00 - Anatomia upadku

27 kwietnia 2024 (sobota) 16:00 - Czerwone Maki

27 kwietnia 2024 (sobota) 19:00 - Anatomia upadku

28 kwietnia 2024 (niedziela) 16:00 - Anatomia upadku

Sprzedaż stacjonarna w Kasie Kina Zdrój:

- PONIEDZIAŁEK-WTOREK: nieczynne

- ŚRODA - 15:00-17:00

- CZWARTEK - 15:00-17:00

- PIĄTEK-15:00-19:00

- WEEKEND zawsze NA 1h przed seansem filmowym lub innym wydarzeniem kulturalnym

"Sami Swoi"

Pawlak i Kargul - bohaterowie kultowej trylogii "Sami swoi" przed trafieniem na Ziemie Odzyskane byli sąsiadami we wsi na Podolu. I już wtedy było to wybuchowe sąsiedztwo... "Sami swoi. Początek" to barwna opowieść, w której drobne złośliwości przeplatają się z życiowymi kamieniami milowymi. Charakterne postaci w połączeniu z wielką historią w tle zabiorą widza w sentymentalną, ale też porywającą i pełną humoru podróż.

"Strefa Interesów"
Nagrodzony Grand Prix festiwalu w Cannes, wyreżyserowany przez Jonathana Glazera (Sexy Beast, Narodziny oraz Under the Skin) film o codziennym życiu komendanta Auschwitz, Rudolfa Hössa, i jego rodziny.W rolach głównych zobaczymy znaną z filmu Toni Erdmann Sandrę Hüller (Hewdig Höss) oraz Christiana Friedela (Rudolf Höss), który zasłynął występem w filmie Biała wstążka Michaela Hanekego. Media okrzyknęły Strefę interesów przejmującym i głęboko wciągającym filmem (Variety), który zostanie w widzach długo po seansie (Deadline), niezwykle potrzebnym we współczesnych czasach (Vanity Fair), zatrważającym spojrzeniem na banalność zła (Indiewire).

Adaptacja Arcela to porywający dramat o niepoddającej się człowiekowi naturze, wielkich marzeniach i jeszcze większym poświęceniu. O zemście, miłości i potępieniu. To historia o dumnym i nieulegającym przeciwnościom mężczyźnie oraz o kobiecie, która zostaje jego sprzymierzeńcem w walce ze złem, śmiercią i potępieniem.

"Biała Odwaga"

Koniec lat 30. na Podhalu. Utalentowany taternik, potomek znakomitego góralskiego rodu Jędrek Zawrat lubi życie na krawędzi. Gdy się wspina, wybiera najtrudniejsze drogi, gdy kocha, gotów jest poświęcić wszystko. Jego wybranką jest piękna Bronka. Jednak na skutek rodzinnej decyzji, ręka dziewczyny zostaje oddana starszemu z braci Zawratów, statecznemu i poważnemu Maćkowi. Dumny Jędrek porzuca rodzinne strony, by szukać zapomnienia wśród krakowskiej bohemy. Na swojej drodze spotyka niemieckiego naukowca i alpinistę Wolframa, który głosi teorię, w myśl której Górale pochodzą od starogermańskiego plemienia Pragotów. Gdy wybucha wojna, Niemcy oferują mieszkańcom Podhala współpracę. Maciej Zawrat wspierany przez wiele wybitnych rodów, zdecydowanie odrzuca tę propozycję. Jednak przekonany przez Wolframa Jędrek, mając nadzieję na odzyskanie ukochanej i ocalenie swojej społeczności przed wojenną zagładą, podejmuje współpracę. Jędrek i Maciej uwikłani w historię, zmuszeni do najtrudniejszych wyborów, kochający tę samą kobietę, staną po przeciwnych stronach sporu, który zdecyduje nie tylko o ich osobistych losach, ale o przyszłości całego regionu.

"Czerwone Maki"

Historię bitwy oglądamy oczami Jędrka – młodego chłopaka, który przeszedł przez łagrowe piekło i opuścił Rosję wraz z Armią Andersa jako jedna z tysięcy sierot. Czas niewoli zmienił go z chłopca z dobrej rodziny w kombinatora i drobnego złodziejaszka, który zrobi wszystko, aby przetrwać. Zetknięcie się z żołnierzami II Korpusu oraz budząca się miłość do sanitariuszki Poli sprawią jednak, że Jędrek przejdzie głęboką przemianę. Wkrótce na froncie ma dojść do decydującego ataku na broniony przez niemieckie oddziały klasztor położony na wzgórzach Monte Cassino – ta spektakularna bitwa zadecyduje o życiu wielu żołnierzy i dalszym ataku armii aliantów we Włoszech oraz zmieni na zawsze życie Jędrka.

"Anatomia upadku"

Francuski dramat sądowy z 2023 roku w reżyserii Justine Triet. Zdjęcia kręcono w Grenoble oraz w departamentach Sabaudia i Charente-Maritime. Film miał swoją premierę 21 maja 2023 roku w konkursie głównym podczas 76. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Cannes, gdzie zdobył Złotą Palmę.

To mistrzowski thriller, w którym poszukiwanie odpowiedzi na pytanie czy zabiła? ogląda się jak pełną napięcia intrygę rodem z Zaginionej dziewczyny Davida Finchera. To coś więcej niż śledztwo w sprawie morderstwa: to niepokojąca podróż w sam środek burzliwej relacji w pozornie szczęśliwym małżeństwie. W roli głównej fenomenalna Sandra Hüller, typowana jako jedna z głównych faworytek w oscarowym wyścigu.

Życie szczęśliwej rodziny we francuskich Alpach zostaje przerwane, gdy Samuel ginie w wyniku upadku. Skoczył sam, poślizgnął się czy może z balkonu wypchnęła go Sandra, żona i matka? Śledczym brakuje dowodów, w sprawie brakuje świadków. Na oczach opinii publicznej Sandra będzie musiała spowiadać się z najdrobniejszych i najintymniejszych szczegółów swojego małżeństwa, które mogą zaważyć o wyroku. Proces, który zajmuje wszystkich, toczy się również w głowach widzów, a pytanie, na które szukamy odpowiedzi, brzmi: Czy to zrobiła?.
 

 

 

 

 

 

wróć